Strona główna » Gazownia Gozdnica » Gaz płynny Gozdnica

Gaz płynny Gozdnica

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku. Wniosek musi zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na gaz płynny.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz umieszczony jest najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności