Strona główna » Gazownia Gostynin » Butle gazowe Gostynin

Butle gazowe Gostynin

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od wielu czynników. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Oprócz tego czas użytkowania butli gazowej zależy też od tego, do czego jest ona używana oraz sprawności urządzeń zasilanych z jej zastosowaniem. Klasyczne butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 1 miesiąc przygotowywania posiłków za pomocą gazu znajdującego się w nich.

W jaki sposób przewozić butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej warto zadbać również o jej w pełni bezpieczny przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do domu i turystyczne powinny być transportowane jedynie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być z kolei zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu pojazdu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przewiezieniu muszą być składowane w suchym, zacienionym pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności