Strona główna » Gazownia Gostyń » Dostawcy gazu Gostyń

Dostawcy gazu Gostyń

W jaki sposób zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że proces ten prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu dla domu. W związku z tym najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju rankingi. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem dostawcy paliwa gazowego i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy paliwa gazowego zaproponuje również podpisanie upoważnienia. Warto wybrać opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z rozwiązaniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy gazu ziemnego.

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego?

W trakcie zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa gazowego, która najlepiej, aby była możliwie jak najniższa, ale również takie czynniki jak: wysokość opłat handlowych, które mają wpływ na wysokość rachunków zwłaszcza przy niewielkim zużyciu paliwa gazowego, czas obowiązywania umowy, najkorzystniejszym rozwiązaniem są umowy zawierane na krótki okres, jednak bardzo często wiążą się one z gorszymi warunkami oferty, możliwość skorzystania z rozwiązania jakim jest gwarancja ceny, dzięki niej można będzie mieć gwarancję, że cena gazu ziemnego nie zmieni się przez cały okres trwania zawartej umowy. Poza tym warto także sprawdzić jakie opinie ma dostawca gazu u swoich obecnych klientów. Można dzięki temu uchronić się przed problemami podczas trwania umowy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności