Strona główna » Gazownia Gostyń » Butle gazowe Gostyń

Butle gazowe Gostyń

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od wielu czynników. Wymienić wśród nich można głównie wielkość butli. Im jest ona większa, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym okres stosowania butli gazowej uzależniony jest dodatkowo od tego, w jaki sposób jest ona używana oraz energochłonności sprzętów zasilanych z jej użyciem. Standardowe butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na około miesiąc gotowania z zastosowaniem gazu umieszczonego w nich.

W jaki sposób przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zadbać również o jej w pełni bezpieczny przewóz we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do domu i turystyczne mogą być transportowane wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym do góry. Sam zbiornik powinien być natomiast zabezpieczony przed przemieszczaniem się po wnętrzu samochodu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu muszą być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności