Strona główna » Gazownia Gościno » Butle gazowe Gościno

Butle gazowe Gościno

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, jakim są wypełnione. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób sprawdzić właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru kwestiach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są dane donoszące się do wagi nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być dodatkowo wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane butle koniecznie powinny posiadać właściwą zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności