Strona główna » Gazownia Gorzów Wielkopolski » Gaz płynny Gorzów Wielkopolski

Gaz płynny Gorzów Wielkopolski

Czym jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei przybliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany wobec tego między innymi do ogrzewania domów, zasilania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. W związku z tym powszechnie wykorzystywane zbiorniki o wielkości 2700 litra powinny być tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności