Strona główna » Gazownia Gorzów Wielkopolski » Dostawcy gazu Gorzów Wielkopolski

Dostawcy gazu Gorzów Wielkopolski

Od czego uzależniona jest cena paliwa gazowego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od paru różnych elementów. Najważniejsze z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę gazu. Wobec tego najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego zależy również od dodatkowych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu ziemnego, jak i innych elementów podpisanej umowy. Później wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł wypowiedzieć umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to rozwiązanie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym Operatora Systemu Dystrybucji gazu ziemnego. Cały proces kończy się z kolei uregulowaniem należności z poprzednią firmą i opłaceniem faktur, a kolejne rachunki będą już wystawiane przez nowego sprzedawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności