Strona główna » Gazownia Gorzów Śląski » Gaz płynny Gorzów Śląski

Gaz płynny Gorzów Śląski

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na gaz płynny?

Podczas wyboru zbiornika na gaz płynny trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Jeden z nich związany jest z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na podstawie mocy sprzętów zasilanych gazem. Umożliwia on wskazać wielkość zbiornika. Drugi ważny element to powierzchnia działki, na której ma być zamontowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby określone odległości od pozostałych elementów były zachowane. Oprócz tego należy również wziąć pod uwagę pobór gazu, który wpływa na częstość tankowania gazem zbiornika.

Jak długo trzeba czekać na tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe spada do mniej więcej 25%, należy zadbać o następne tankowanie. W związku z tym należy złożyć zamówienie na tankowanie, w trakcie którego ustalana jest także data tankowania zbiornika. Najczęściej dostawy gazu realizowane są z kolei w przeciągu kilku dni. Okres dostawy gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, z powodu większego zainteresowania napełnianiem zbiorników na gaz płynny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności