Strona główna » Gazownia Górzno » Gaz płynny Górzno

Gaz płynny Górzno

Jak powinno przebiegać napełnianie zbiornika na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe sprzedawca zobowiązany jest obowiązkowo do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Dostawca gazu musi wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien również skontrolować plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika musi być po raz kolejny sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Ile gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Poprawne oraz w pełni bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% swojej pojemności, tak by pozostałe 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie powinna z kolei być niższa niż 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności