Strona główna » Gazownia Górowo Iławeckie » Gaz płynny Górowo Iławeckie

Gaz płynny Górowo Iławeckie

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika należy koniecznie wykonać również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do podstawowych plusów tego typu ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności