Strona główna » Gazownia Gorlice » Dostawcy gazu Gorlice

Dostawcy gazu Gorlice

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do domu?

Planując zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku prostych krokach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona wykonana samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena paliwa gazowego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana sprzedawcy gazu?

Proces zmiany dostawcy gazu ziemnego zajmuje zazwyczaj około miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana natychmiast. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmienienia dostawcy gazu należy także wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie druku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności