Strona główna » Gazownia Góra Kalwaria » Dostawcy gazu Góra Kalwaria

Dostawcy gazu Góra Kalwaria

Jak przebiega pierwsza zmiana dostawcy gazu?

Zmienienie dostawcy gazu ziemnego po raz pierwszy może być problematyczna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najważniejsze w jej przypadku jest wobec tego szczegółowe sprawdzenie obecnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, ile trwa pierwsza zmiana sprzedawcy paliwa gazowego, wyłącznie formalności związane z tą kwestią zajmują od 3 do 4 tygodni. Okres ten zależny jest przede wszystkim od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgłoszenie o zmianie dostawcy gazu.

Jak się przygotować do zmiany sprzedawcy gazu?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu, przed odwiedzeniem jego placówki obsługi klienta należy właściwie się do tego przygotować. Doradca sprzedawcy gazu ziemnego może bowiem poprosić o takie dane jak: zużycie gazu w ostatnich 12 miesiącach, na bazie którego odbiorcy są kwalifikowaniu do określonych taryf gazowych, czas obowiązywania aktualnej umowy podpisanej z dostawcą gazu ziemnego. W związku z tym należy przygotować te informacje wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód osobisty, potrzebny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności