Strona główna » Gazownia Goniądz » Gaz płynny Goniądz

Gaz płynny Goniądz

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na płaceniu za całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem gazomierza zlicza pobór gazu. Na podstawie tych danych później raz na dostarczana jest faktura obejmująca jedynie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Poprawne oraz w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego poziomu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny może być zatankowany maksymalnie do 85% własnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei być niższa niż 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są ujemne, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności