Strona główna » Gazownia Golub-Dobrzyń » Gaz płynny Golub-Dobrzyń

Gaz płynny Golub-Dobrzyń

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

Jeśli w gospodarstwie domowym wykorzystywane jest ogrzewanie gazem płynnym, niezbędny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on składowany. Główny podział zbiorników na gaz płynny można wyróżnić na warianty naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom ziemi. Montaż zbiornika naziemnego wymaga zachowania właściwej odległości od pozostałych elementów na działce. Spośród zalet zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę i prosty montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej ingerujące w otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i przykrywany około 60 cm ziemi. Część działki, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na gaz płynny, może być niemal dowolnie zagospodarowana.

Co ile trzeba tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym sposobem jest tankowanie zbiorników na gaz płynny dwa razy w roku. Takie rozwiązanie pozwala bowiem na oszczędzanie poprzez wykorzystywanie posezonowych spadków cen płynnego paliwa gazowego. By zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po atrakcyjnych cenach, trzeba zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już w trakcie jego montażu, która będzie brać pod uwagę: metraż budynku, liczbę mieszkańców, liczbę sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności