Strona główna » Gazownia Golub-Dobrzyń » Dostawcy gazu Golub-Dobrzyń

Dostawcy gazu Golub-Dobrzyń

Jak przebiega pierwsza zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Zmiana dostawcy paliwa gazowego po raz pierwszy może być trudna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najistotniejsze w jej przypadku jest wobec tego szczegółowe sprawdzenie obecnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, jak długo trwa pierwsza zmiana sprzedawcy gazu, same formalności związane z tą sprawą zajmują od 3 do 4 tygodni. Czas ten zależny jest przede wszystkim od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego poinformowanie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego?

Planując zmienić sprzedawcę paliwa gazowego, przed wybraniem się do jego placówki obsługi klienta należy właściwie się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy paliwa gazowego może bowiem poprosić o takie dane jak: pobór paliwa gazowego w ostatnim roku, na bazie którego odbiorcy są przypisywani do określonych taryf gazowych, czas obowiązywania obecnej umowy podpisanej z dostawcą gazu. Dlatego warto sprawdzić te dane wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości, potrzebny do weryfikacji danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności