Strona główna » Gazownia Golub-Dobrzyń » Butle gazowe Golub-Dobrzyń

Butle gazowe Golub-Dobrzyń

Jak sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Każde z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na której umieszczone są informacje donoszące się do wagi pustej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być dodatkowo opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszystkie kupowane zbiornik obowiązkowo muszą posiadać odpowiednią zaślepkę zamontowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są zatankowane. Wobec tego to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności