Strona główna » Gazownia Gołańcz » Gaz płynny Gołańcz

Gaz płynny Gołańcz

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Wniosek powinien zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala rozpoczęcie montowania zbiornika na gaz płynny.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć na przykład: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Finalny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na gaz płynny, którą zapewnia większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności