Strona główna » Gazownia Głubczyce » Gaz płynny Głubczyce

Gaz płynny Głubczyce

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w domu stosowane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Główny podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wyróżnić na modele zewnętrzne i podziemne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom ziemi. Montaż zbiornika naziemnego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od innych elementów na działce. Spośród zalet zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i przykrywany około 60 cm gruntu. Obszar działki, w której montowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie dowolnie zagospodarowana.

Czym jest wydzierżawienie zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od sprzedawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest zazwyczaj dostarczany oraz montowany we wskazanym miejscu przez wybraną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to natomiast cena dzierżawy i tankowania. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały okres obowiązywania umowy podpisywanej najczęściej na okres od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest z kolei to, że wszelkie jego badania oraz naprawy awarii są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności