Strona główna » Gazownia Glinojeck » Butle gazowe Glinojeck

Butle gazowe Glinojeck

Jaki gaz w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być stosowane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Za sprawą tego użytkowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszaniną propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc stosować butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji koszt butli gazowej wynosi w granicach około dwustu złotych, z kolei w drugim do kosztów pustej butli trzeba dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej 300 złotych. Tańszą opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której termin wskazywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności