Strona główna » Gazownia Gdańsk » Gaz LPG Gdańsk

Gaz LPG Gdańsk

Co to jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Sprzedawany jest on również w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do napędzania aut. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane.

Czy zamontowanie LPG w samochodzie jest opłacalny?

Montaż LPG w pojeździe to idealna metoda na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo stałych podwyżek cen gazu LPG stale kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około połowę. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w aucie umożliwia wydawać mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po mniej więcej roku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności