Strona główna » Gazownia Gąbin » Gaz płynny Gąbin

Gaz płynny Gąbin

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny gazu płynnego wciąż wzrastają ogrzewanie budynków i firm z użyciem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania domów umożliwia wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Poza tym gaz płynny zaliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, pozwalają wykluczyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane samodzielnie. Do głównych plusów tego typu ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności