Strona główna » Gazownia Ełk » Gaz LPG Ełk

Gaz LPG Ełk

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych specjalistów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z użyciem gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez URE. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Rozwiązaniem na oszczędności podczas zakupów gazu LPG jest między innymi tankowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego koszty są niższe.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Żeby skorzystać z takiej opcji, trzeba jednak najpierw zamontować właściwą instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w samochodzie zależy od wielu czynników. Wyróżnić wśród nich można między innymi: typ silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do aut, których jest 6, a ich cena oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w pojeździe oprócz ceny samego montażu wiążę się również z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz opłata w trakcie przeglądu pojazdu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności