Strona główna » Gazownia Dziwnów » Gaz płynny Dziwnów

Gaz płynny Dziwnów

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na gaz płynny?

W trakcie wybierania zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Jeden z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na podstawie mocy urządzeń zasilanych gazem. Pozwala on określić wielkość zbiornika. Drugi istotny czynnik to powierzchnia działki, na której ma być montowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od pozostałych elementów były poprawne. Dodatkowo trzeba również wziąć pod uwagę pobór gazu, który wpływa na częstotliwość napełniania gazem zbiornika.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności