Strona główna » Gazownia Dzierżoniów » Gaz płynny Dzierżoniów

Gaz płynny Dzierżoniów

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje używany do ogrzewania lokali, zasilania silników spalinowych oraz urządzeń w domach płynny gaz LPG zależy jest od rynku. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen płynnego paliwa gazowego nie jest kontrolowana przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cennik za litr może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu roku. W wielu sytuacjach jest ona jednocześnie podawana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, w związku z tym warto zwrócić uwagę na tę jednostkę podczas analizowania jego kosztów zakupu.

Jak często należy przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą bezwzględnie raz na 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik zewnętrzny musi również bezwzględnie co 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na sprawdzeniu ścianek zbiornika i jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są przeprowadzane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności