Strona główna » Gazownia Dzierżoniów » Dostawcy gazu Dzierżoniów

Dostawcy gazu Dzierżoniów

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu do domu?

Planując zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do domu, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie nieodpłatne. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu na nową, tańszą firmę opiera się natomiast na paru prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona wykonana samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy gazu zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena paliwa gazowego, ale i inne elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę gazu?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji niezbędne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Później należy osobiście rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a również poinformować OSD za pomocą specjalnego wniosku dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności