Strona główna » Gazownia Dzierzgoń » Gaz LPG Dzierzgoń

Gaz LPG Dzierzgoń

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie umożliwia oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych na miesiąc. By skorzystać z takiej opcji, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować właściwą instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w aucie uzależnione jest od wielu elementów. Zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj silnika w samochodzie, rodzaj generacji instalacji LPG do pojazdów, których jest 6, a ich cena waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego montażu wiążę się również z dodatkowymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata podczas badania technicznego auta.

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem wielu ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe za pomocą paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Sposobem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest między innymi kupowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego ceny są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności