Strona główna » Gazownia Działoszyn » Gaz LPG Działoszyn

Gaz LPG Działoszyn

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w miesiąc. By skorzystać z takiej możliwości, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Cena montażu instalacji LPG w pojeździe zależy od wielu czynników. Zaliczyć do nich można na przykład: typ silnika w pojeździe, typ generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich cena oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe oprócz ceny samego montażu wiążę się także z dodatkowymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata podczas przeglądu samochodu.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania samochodów. Nazwa LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest najczęściej mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności