Strona główna » Gazownia Działdowo » Dostawcy gazu Działdowo

Dostawcy gazu Działdowo

Jak zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa, należy głównie wiedzieć, że proces ten prawie niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla domu. Wobec tego najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy skontaktować się z przedstawicielem dostawcy paliwa gazowego i podpisać z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeczytać i zweryfikować, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy paliwa gazowego zaproponuje również zawarcie pełnomocnictwa. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z wypowiedzeniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie dostawcy paliwa gazowego.

Jak długo zmiana sprzedawcy gazu?

Procedura zmiany dostawcy paliwa gazowego trwa zazwyczaj około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu ziemnego może być rozwiązana natychmiast. Czasem znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmiany sprzedawcy gazu należy również wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności