Strona główna » Gazownia Dynów » Gaz LPG Dynów

Gaz LPG Dynów

Ile trzeba zapłacić za montaż LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w miesiąc. By skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak najpierw zamontować właściwą instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie zależy od wielu czynników. Wyróżnić wśród nich można między innymi: typ silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w aucie oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się również z innymi kosztami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie badania technicznego auta.

Czym jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i składowana jest zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Sprzedawany jest on również w formie butli gazowych o różnych pojemnościach lub jako paliwo do zasilania aut. Określenie LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności