Strona główna » Gazownia Dubiecko » Gaz płynny Dubiecko

Gaz płynny Dubiecko

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe kierowca cysterny ma obowiązek bezwzględnie do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Kierowca cysterny gazu powinien wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed tankowaniem musi także sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić szczelność zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być znów sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Jakie są pojemności zbiorników na gaz płynny?

Osoby planujące zamontować zbiornik na płynne paliwo gazowe mają do wyboru modele mające pojemność: 2 700 litrów, 4 850 litrów, 6 600 litrów, 6 700 litrów. Każde z nich oferowane są w wersjach zarówno naziemnych, jak i podziemnych. W sytuacji montażu zbiornika na gaz płynny stosowanego do ogrzewania gospodarstw domowych najczęściej wybierane modele mające pojemność 2 700 litrów, które potrzebują tankowania dwa razy w roku, jednak są o wiele łatwiejsze w montażu i zlokalizowaniu ich na posesji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności