Strona główna » Gazownia Dubiecko

Gazownia Dubiecko

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

PSG należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie dystrybutorem w naszym kraju. Jej funkcjonowanie opiera się wobec tego na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a także sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się również konserwowaniem i remontami sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości paliwa gazowego i jego ilości poboru.

W jaki sposób wyliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego?

Aby obliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do budynku oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w m3 na godzinę. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności