Strona główna » Gazownia Drohiczyn » Dostawcy gazu Drohiczyn

Dostawcy gazu Drohiczyn

Taryfy paliwa gazowego dla firm

W przypadku sprzedawców gazu do przedsiębiorstw kwalifikują oni swoich klientów do grup taryfowych przeznaczoną dla gospodarstw domowych, w przypadku przedsiębiorstw, które mieszczą się we wskazanych limitach poboru paliwa gazowego na rok. Poza tym gaz dla przedsiębiorstw oferowany jest również w taryfach od W-5 do W-8. Warto z kolei pamiętać, że ostatnia taryfa W-8 przeznaczona jest przede wszystkim dla firm przemysłowych, ponieważ gaz jest w niej dostarczany pod większym ciśnieniem.

Jak zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu do firmy, warto głównie wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. W związku z tym najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem dostawcy paliwa gazowego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem szczegółowo ją przeczytać i sprawdzić, czy wszystkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu ziemnego zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem starej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności