Strona główna » Gazownia Drezdenko » Dostawcy gazu Drezdenko

Dostawcy gazu Drezdenko

Jak wygląda kolejna zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Każdy właściciel budynku ma prawo do zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego tyle razy, ile tylko chce. Procedura zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego jest identyczna jak za pierwszym razem. Polega więc na wybraniu właściwej oferty i podpisaniu umowy z nową firmą. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę czy przedterminowe wymówienie umowy z wcześniejszym dostawcą nie będzie miało konsekwencji finansowych. W przypadku, gdy w umowie znajdują się takie zapisy najlepiej poczekać do jej zakończenia. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu jest natomiast w pełni nieodpłatny.

Jak się przygotować do zmiany dostawcy gazu?

Planując zmienić sprzedawcę gazu ziemnego, przed odwiedzeniem jego punktu obsługi klienta należy właściwie się do tego przygotować. Pracownik dostawcy paliwa gazowego może bowiem poprosić o takie dane jak: pobór paliwa gazowego w ostatnim roku, na bazie którego odbiorcy są przypisywani do określonych taryf gazowych, termin obowiązywania obecnej umowy zawartej z dostawcą gazu ziemnego. Wobec tego należy sprawdzić te dane wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód osobisty, niezbędny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności