Strona główna » Gazownia Drawsko Pomorskie » Butle gazowe Drawsko Pomorskie

Butle gazowe Drawsko Pomorskie

Jak rozpoznać poprawnie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po paru elementach. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na której zapisywane są informacje donoszące się do masy nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu oraz okresu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla powinna być dodatkowo opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane zbiornik obowiązkowo powinny posiadać odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Jak dużo mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka wariantów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są napełniane. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności