Strona główna » Gazownia Drawno » Butle gazowe Drawno

Butle gazowe Drawno

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na wiele rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, jakim są zatankowane. W związku z tym to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

Jak zweryfikować poprawnie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru elementach. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane dotyczące wagi nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być również opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie zakupowane zbiornik bezapelacyjne muszą mieć właściwą zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która chroni przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności