Strona główna » Gazownia Dobrzyń nad Wisłą » Gaz płynny Dobrzyń nad Wisłą

Gaz płynny Dobrzyń nad Wisłą

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który za pomocą gazomierza zlicza zużycie gazu. Na bazie tych informacji później raz na przesyłana jest faktura obejmująca jedynie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile czasu należy czekać na tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe spada do około 25%, trzeba zadbać o kolejne tankowanie. Wobec tego należy złożyć zamówienie na dostawę, w trakcie którego ustalana jest także data tankowania zbiornika. Najczęściej dostawy gazu realizowane są natomiast w przeciągu kilku dni. Okres dostawy gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, wynika to z większego popytu tankowaniem zbiorników na płynne paliwo gazowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności