Strona główna » Gazownia Dobrzany » Butle gazowe Dobrzany

Butle gazowe Dobrzany

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są zatankowane. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można poznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje donoszące się do masy netto butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane zbiornik koniecznie powinny posiadać odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności