Strona główna » Gazownia Dobre Miasto » Dostawcy gazu Dobre Miasto

Dostawcy gazu Dobre Miasto

Jak przebiega kolejna zmiana sprzedawcy gazu?

Każdy właściciel nieruchomości ma prawo do zmiany sprzedawcy gazu tyle razy, ile tylko chce. Procedura zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego jest identyczna jak za pierwszym razem. Opiera się więc na wybraniu właściwej oferty i zawarciu umowy z nową firmą. Trzeba jednak przy tym zwrócić uwagę czy przedterminowe wypowiedzenie umowy z poprzednim dostawcą nie będzie skutkowało karą. W przypadku, gdy w umowie obecne są takie zapisy najlepiej poczekać do jej zakończenia. Sam proces zmiany dostawcy gazu ziemnego jest z kolei całkowicie bezpłatny.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego, przed odwiedzeniem jego oddziału obsługi klienta warto odpowiednio się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy paliwa gazowego może bowiem poprosić o takie informacje jak: pobór gazu ziemnego w ostatnim roku, na podstawie którego odbiorcy są przypisywani do danych taryf gazowych, termin obowiązywania obecnej umowy podpisanej z dostawcą gazu ziemnego. Wobec tego należy sprawdzić te informacje wcześniej oraz mieć ze sobą dowód osobisty, potrzebny do weryfikacji danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności