Strona główna » Gazownia Dębno » Gaz płynny Dębno

Gaz płynny Dębno

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z wydajniejszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w czasie godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można zyskać 13 kWh energii cieplnej. Kwestia ta sprawia więc, że jest on powszechnie używany do ogrzewania lokali za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega wydzierżawienie zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany w wyznaczonym miejscu przez daną firmę. Koszty wykorzystywania zbiornika to natomiast cena wydzierżawienia i tankowania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez całkowity okres trwania umowy zawieranej zazwyczaj na czas od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego przeglądy oraz naprawy awarii są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności