Strona główna » Gazownia Dębica » Dostawcy gazu Dębica

Dostawcy gazu Dębica

Najwięksi sprzedawcy gazu w Polsce

W naszym kraju działa wielu różnorodnych dostawców gazu, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców paliwa gazowego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu ziemnego. W wielu przypadkach jest nawet wręcz inaczej. Wobec tego przed zmianą sprzedawcy gazu należy zawsze dokładnie sprawdzić oferty przynajmniej paru firm działających na krajowym rynku, wykorzystując do tego między innymi rankingi dostępne w Internecie.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takim przypadku niezbędne jest w pierwszej kolejności zawarcie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później należy samodzielnie wymówić umowę ze starym dostawcą gazu ziemnego, a także poinformować OSD za pomocą specjalnego dokumentu dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności