Strona główna » Gazownia Darłowo » Gaz płynny Darłowo

Gaz płynny Darłowo

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza wynosi mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w czasie godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania domów za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest najczęściej przywożony i montowany w określonym miejscu przez wybraną firmę. Cena używania zbiornika to z kolei koszty dzierżawy i tankowania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały okres trwania umowy podpisywanej zazwyczaj na okres od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego przeglądy i naprawy usterek są wykonywane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności