Strona główna » Gazownia Darłowo » Butle gazowe Darłowo

Butle gazowe Darłowo

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc stosować butlę gazową w domu, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do wartości nienapełnionej butli trzeba dołożyć również cenę zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi wobec tego obecnie około trzystu złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której termin zapisywany jest na zbiorniku.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są napełniane. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności