Strona główna » Gazownia Daleszyce » Gaz płynny Daleszyce

Gaz płynny Daleszyce

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego formularza. Wniosek musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi na piśmie przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i pozwala rozpoczęcie montażu zbiornika na gaz płynny.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika wyróżnione są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności