Strona główna » Gazownia Dąbrowa Tarnowska » Gaz płynny Dąbrowa Tarnowska

Gaz płynny Dąbrowa Tarnowska

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w budynku wykorzystywane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, niezbędny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na modele naziemne i podziemne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe naziemny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom działki. Przeprowadzenie montażu zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów na działce. Spośród plusów zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę i prosty montaż. Zbiornik na gaz płynny wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany mniej więcej 60 cm ziemi. Obszar działki, w której umieszczony jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie swobodnie wykorzystywana.

Jak często należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zaleceń ekspertów najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest napełnianie zbiorników na płynne paliwo gazowe dwa razy do roku. Takie rozwiązanie umożliwia bowiem na mniejsze wydatki poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen płynnego paliwa gazowego. Aby zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, trzeba zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już na etapie jego montażu, która będzie uwzględniać: metraż budynku, liczbę mieszkańców, liczbę sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności