Strona główna » Gazownia Dąbrowa Białostocka » Butle gazowe Dąbrowa Białostocka

Butle gazowe Dąbrowa Białostocka

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Drugi z nich to z kolei wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku zastosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, warianty tankowane propanem-butanem są nieco tańsze od wariantów napełnianych wyłącznie propanem.

Do czego mogą być stosowane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w domach, dostępny w nich gaz może być używany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle doskonale sprawdzające się też w piecykach gazowych i grillach, wykorzystywane są one też do zasilania wózków widłowych czy spawania metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności