Strona główna » Gazownia Czyżew » Gaz płynny Czyżew

Gaz płynny Czyżew

Jak wybrać zbiornik na gaz płynny?

W trakcie wybierania zbiornika na gaz płynny trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określonym na godzinę, na bazie mocy sprzętów zasilanych gazem. Daje możliwość on określić pojemność zbiornika. Drugi ważny czynnik to powierzchnia działki, na której ma być zamontowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby określone odległości od pozostałych elementów były zachowane. Dodatkowo należy także wziąć pod uwagę zużycie gazu, które wpływa na częstość tankowania gazem zbiornika.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika zaznaczone są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od włączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności