Strona główna » Gazownia Człuchów » Gaz płynny Człuchów

Gaz płynny Człuchów

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W sytuacji, kiedy w budynku stosowane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Główny podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na warianty naziemne oraz podziemne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom ziemi. Przeprowadzenie montażu zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania właściwej odległości od pozostałych elementów na działce. Wśród zalet zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz łatwy montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe podziemny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej ingerujące w otoczenie. Montowany jest on bowiem w otworze ziemnym i przykrywany około 60 cm ziemi. Część posesji, w której zlokalizowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie dowolnie wykorzystywana.

Na czym polega wydzierżawienie zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany w określonym miejscu przez daną firmę. Cena użytkowania zbiornika to natomiast koszty wydzierżawienia oraz tankowania. Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez całkowity okres obowiązywania umowy podpisywanej zazwyczaj na czas od 3 do 10 lat. Zaletą posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego przeglądy oraz naprawy usterek są wykonywane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności