Strona główna » Gazownia Czerwińsk nad Wisłą » Gaz LPG Czerwińsk nad Wisłą

Gaz LPG Czerwińsk nad Wisłą

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania.

Czy zamontowanie LPG w pojeździe się opłaca?

Montaż LPG w samochodzie to świetna opcja na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Obecnie pomimo niezmiennych podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w samochodzie umożliwia wydawać mniej za paliwo, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po mniej więcej 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności