Strona główna » Gazownia Czerwieńsk » Gazy techniczne Czerwieńsk

Gazy techniczne Czerwieńsk

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różne kolory, zapewniające łatwą identyfikację ich zawartości.

Zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj na przykład do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne dają możliwość na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są także stosowane jako surowce energetyczne. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności