Strona główna » Gazownia Czerniejewo » Butle gazowe Czerniejewo

Butle gazowe Czerniejewo

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę rodzajów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, którym są zatankowane. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc używać butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej waha się w granicach mniej więcej 200 złotych, z kolei w drugim do ceny pustej butli należy dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, łączna cena równa się wobec tego aktualnie mniej więcej 300 złotych. Tańszą opcją jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, by sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której termin wskazywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności